Opiekun

Dzięki środkom sołeckim, budżetu gminy i dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego (PROW) powstaje kolejne miejsce do integracji i wypoczynku naszych mieszkańców. Wyczekiwany rekreacyjno - edukacyjny teren zabaw w Zielątkowie ma już przygotowany plac. Będzie służył dzieciom i dorosłym, ponieważ wyposażenie będzie obejmowało atrakcyjne elementy placu zabaw (m. in.: zjazd linowy, bujaki, zestawy sprawnościowe, mini golf), ścieżki edukacyjne, miejsce do gier, stoły biesiadne z ławkami, krąg do ogniska itd. Wszystko będzie ogrodzone i oświetlone lampami solarnymi. Przy planach remontu wjazdu do sołectwa z drogi wojewódzkiej; wieś stanie się kolejnym przyjaznym przystankiem na mapie gminy.

pl2

pl1

Opiekun

Ruszyła budowa centrum rekreacji w Zielątkowie 😀😀😀😀😀

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Mariusz Maciążek z Sierakowa😀😀

 

b21

b1

Opiekun

Umowa na dofinansowanie zadania "Utworzenie terenu rekreacyjnego w miejscowości Zielątkowo" podpisana

Zielątkowo to niewielka, ale bardzo piękna miejscowość Naszej Gminy. Mieszkańcy, z Panią Sołtys Małgorzatą Grabowską na czele, wielokrotnie zgłaszali problem braku ogólnodostępnego miejsca do spotkań na świeżym powietrzu. Marzeniem dzieci i ich rodziców było bezpieczne miejsce do zabawy i odpoczynku. Odpowiedzią na te potrzeby było złożenie przez Gminę Drezdenko w listopadzie 2019 roku wniosku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego o dofinansowanie zadania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W dniu 8.05.2020 r. została podpisana umowa - całkowita wartość projektu to 125.700,00 zł,na którą składa się: wkład własny gminy 47.518,00 zł oraz dofinansowanie zadania 79.982,00 zł.
Zakres prac będzie obejmował m.in.: zagospodarowanie terenu, ogrodzenie, oświetlenie oraz montaż wielu atrakcyjnych urządzeń rekreacyjnych (orbitrek, wioślarz, bujak na sprężynie, zjazd linowy, zestaw sprawnościowy, gra w klasy, gra slalom, mini golf, piaskowe pole zabaw, itp.)

Wypada chyba zaśpiewać "Tu na razie jest ściernisko, ale będzie...😉

 

96512696 712405622839928 9133757947950661632 o

Opiekun

Dobrze optymistycznie zacząć dzień, szczególnie piątek   >😉

Zielątkowo będzie miało swoje miejsce do wypoczynku. Podpisałam dziś z wykonawcą umowę na utworzenie terenu rekreacyjnego. Ogrodzony i oświetlony plac z urządzeniami siłowni zewnętrznej, sprzętami do zabaw, elementami edukacyjnymi dla najmłodszych i miejscem do biesiadowania przy ognisku będzie niebawem cieszyć mieszkańców i gości sołectwa.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Mariusz Maciążek z Sierakowa, a wartość przedsięwzięcia wynosi niemal 180 tys. zł.

 

umowa